İletişime Geçin: Avr: 0212 853 3123
And: 0216 343 00 61
Cep: 0553 508 88 81

  Bireysel İlaçlama

  Ev ilaçlama, pest control firmaları tarafından en sık yapılan uygulamaların başlarında yer alır. Evde böcek sorunu, Hem sağlık hem maddiyat için büyük  tehlike oluşturur  Bu nedenle Ev ilaçlama, profesyonel şirketler aracılığı ile yapılması gereken bir işlem olduğu gibi; basit ilaç ya da ilaçlamalara evlerde kesinlikle başvurulmamalıdır,

  Genelde aile fertleri bu gibi haşerelerden korunmak için bilmeden böcek ilacı denilen genellikle içerisinde kimyasal barındıran ilaçları kullanmaya çalışırlar. Bu böcek ilaçları evlerimizde kanserojen etki yarattığı gibi evlerimizde tortu bırakarak uzun süreli hastalıklara da yol açmaktadır. Bireysel ilaçlamalarda kullanılan aparatlar yetersiz kaldığı için mutlaka böcek, haşere ve kemirgen gibi problemlerinizde profesyonel bir ilaçlama firması ile çalışmalısınız.

  Birincil derecede yaşam alanları olan evlerin temiz olması; haşere ve kemirgenlerden uzak tutulması ve hijyen içermesi, sağlık açısından son derece önemlidir. Ne var ki, hem sıcak hem de yiyecek bulunan bir alan olan evler, haşereler için ideal yaşam alanlarıdır. Bu nedenle, başta hamam böceği, karınca, gümüşçün gibi giderlerde yaşayan canlılar diğer baştada; kan emerek beslenen pire, tahtakurusu gibi haşereler, evlerde çok sık görülmektedir. Bu doğrultuda ev ilaçlama  işlemleri haşere ve kemirgenlerden kurtulmak için çok sık yapıldığı gibi, bu canlılara karşı önlem almak amacıyla da yapılabilmektedir.

  Ev ilaçlama Nasıl Yapılır

  Ev ilaçlama, sıvı haşere ilaçları ile ya da sıvı olmayan içerikteki ilaçlar kullanılarak farklı yöntemler ile yapılabilir. Kapalı alanlarda kokusuz ilaçlar ile ilaçlama yapılır bu nedenle ortamı terk etmek, kapalı tutmak veya havalandırmaya gerek yoktur.  Pire, tahtakurusu, bit ve kene gibi parazitler ile mücadele için sıvı ilaçlama yapılması gerekirken; hamam böceği, fare gibi zararlılar, katı ya da jel ilaçlar ile de yok edilebilir. Bu doğrultuda, ev ilaçlama uygulamalarında kullanılacak ilaçlama tekniği, ortamdaki zararlı canlıya ve evin şartlarına bağlı olarak değişebilir. 

  Sıvı ilaçlama tekniğinin yanı sıra, jel böcek ilaçları kullanılarak da evdeki haşerelere karşı çözüm sağlanabilir. Ancak jel böcek ilacı, yalnızca hamam böceği ( kalorifer böceği ) ve karıncalar üzerinde etkili olduğundan, diğer haşere türleri için etki göstermeyeceği unutulmamalıdır. Daha detaylı bilgi için lütfen Bizi arayın.

   

  İkinci ilaçlamanın önemi

   

  Genel olarak haşerelerin yumurtlama dönemi  ortalama olarak   14 ile 21 günde  birdir.  Haşereler  ilaçlama   yapıldıktan sonra  , öleceklerini anlayınca  yumurtalarını  hemen   doğaya   bırakma  ihtiyacı  duyarlar ve yumurtlarlar

  Bu yumurtalar    bırakıldıktan  14,21 gün   sonra       yavru olarak    çıkarlar  ve  yumurtadan çıkan haşereler , ergin hale   geçmeden ve yavrulama kabiliyeti kazanmadan  ilk ilaçlamadan 2 hafta sonra ilaçlanması    gerekir .

  Her ne kadar ilaçların kalıcı özellikleri  olsa da, ilacın    yumurtanın içindeki   haşereye   etkisi  olmaz . Ancak   haşereler  yumurtadan çıktıktan sonra   ilaçla teması  olduğu sürece  ölürler.

  Bunu içinde    ilaçlama yapıldıktan 2 hafta  sonra   güçlü bir ilaçlamanın yapılması çok önemlidir.  Bilindiği üzere  haşereler   çok çabuk üreyen   canlılardır . Bir hamam böceğinin  ömrü  ortalama  1-2  yıl civarındadır ve bir hamamböceği   ortalama tekbir seferde   20-40 arası yumurta   bırakabilir.  Bir hamam böceği  ortalama  senede   10   defa  yumurtladığı göz önüne alınırsa,    yapılan bilimsel araştırmalara göre   bir çift   hamam böceğinden     senede  35.000  hamamböceği üreyebilir.

  Bu yüzden  periyodik  ilaçlamanın  önemi çok fazladır. Ortamda haşereler  olmasa da  ilaçlama hizmetinin  koruyucu ve  kontrol amaçlı olarak   ve haşerelerin ortama  bulaşmaması için devamlı yapılması gerekir.  Bunun için yapılmayacak  bir ilaçlamada ortama  girecek bir   haşerenin   zincirleme çoğalma  etkisi ile   birçok   yavrusunun olabileceği  bilinmektedir.  Bu yüzden periyodik ilaçlamanın önemi bir kat daha artmaktadır.

   

   

   

  Bahçelerimiz günlük yaşantımızda doğa ile bir nebze olsun bir arada olmayı başardığımız ve kentsel yapılaşma nedeni ile sayıları gittikçe azalan önemli yaşam alanlarımızdır. Bahçelerimizde bulunan çiçekler, ağaçlar yeşil alanlar bizler gibi haşere ve böceklerin de ilgi alanları arasında yer almaktadır ve bu alanlara ciddi zararlar verebilmektedirler. Bahçe ilaçlama yapılır iken alan haşerenin cinsinin önemli olmasının yanı sıra alan üzerinde var olan ağaç ya da bitkilerin yapısı da oldukça önemlidir.

  Bahçe ilaçlama esnasında hatalı ilaç kullanımı neticesinde var olan ağaçlar ve bitkiler de kuruma, sararma ve neticesinde yok olma gibi riskler bulunduğu unutulmamalıdır. Bahçelerimiz üzerinde sayısız haşere ve de böcek türleri barınmaktadır. Karınca, danaburnu, yılan, akrep, çiyan, örümcek, kırkayak, ağaç kurdu, karınca, kene, salyangoz vb. zararlılar bahçelerimiz üzerinde yaşamlarını devam ettiren zararlılardan sadece bir kaçıdır.

  Haşerelerin bahçelerimize verdiği zararlar arasında örnek gösterecek olursak karıncalar bitki ve çiçeklerin altlarını oyarak, danaburnu çiçeklerin köklerini kemirerek onların kurumalarına sebep olurlar. Ayrıca bize en fazla sıkıntı veren haşere gurupları arsında sinek sivrisinek gibi uçkun haşereler yer almaktadır. Bu uçkunlara karşı bahçe ilaçlama ancak günün belli saatlerinde yapılabilmektedir.

  Bahçelerimizde en fazla görülen ve de ayrı bir öneme sahip olan haşere gurubu ise kenelerdir. Yeşil alanlar üzerinde sıklıkla görülen ve de özellikle kırım Kongo adı verilen ölümcül hastalığa sebep olabilen bu haşerelere karşı bahçe ilaçlama düzenli olarak ve de mutlak suretle profesyonel olarak yapılmalıdır

  Çok sık görülen bir diğer haşere gurubu salyangozlardır. Bu haşereler bahçenizdeki var olan bazı böcek türleri ile beslenirler. Bu haşerelere karşı ilaçlama yapmanın yanı sıra bahçenizde çeşitli alanlara bir kap içerisinde bira koyup bıraktığınızda kısa zaman zarfında salyangozların bu kaplar etrafında toplandığa şahit olursunuz.

  Bahçelerinizde her türlü zararlı türüne karşı yapılacak olan ilaçlamanın mutlaka profesyonel olarak doğru dozajlarda yapılması gerekmektedir. İlaçların dozajı etraftaki bitki örtüsü, haşerenin cinsi dikkate alınmadan yapılan bahçe ilaçlama neticesinde haşerelerden kurtulmak mümkün olmadığı gibi bitkilerinizde ciddi boyutlarda zarar görmektedir. Sizleri de ilaçlama yaptırmadan önce AF KİM danışma hattımızı arayarak bu konuda ayrıntılı bilgi almaya davet ediyoruz. Unutmayın ilaçlama yaptırmaktan daha önemli olan sizlerin kime ilaçlama yaptırdığınızdır. Farkı bizimle yaşayın!

   

   

   

   

   

   

   

   

  Apartman ilaçlama oldukça dikkat ve özen isteyen bir ilaçlama yöntemidir. Apartmanda yapılacak ilaçlama, kullanılacak olan ilaçlama yöntemleri değişiklik gösterebilir.  Afkim böcek ilaçlama bu konuda çok hassastır, apartman ilaçlamada şirketimiz kokusuz ilaçlar ile ilaçlama işini gerçekleştirmektedir bu sayede apartmana giren, çıkan ( yaşlı, çocuk, hamile … gibi )  çok sayıda insan ilaçlamadan hiçbir şekilde etkilenmez ve günün her saatinde ilaçlama yapılabilir. Binalarda en çok hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, pireler, fareler ve sıçanlara rastlanmaktadır. Apartman içerisinde bodrumlar, çatılar, merdiven boşlukları ve havalandırmalar haşerelerin en çok görüldüğü ve üredikleri alanlardır bu yüzden Apartman ilaçlamada en üstte yer alan çatı kısmından başlanıp bütün ortak kullanım alanları, merdivenler, sayaç içlerine kadar hassas bir şekilde en aşağıda yer alan depo veya bodruma kadar aynı hassasiyette ilaçlanmalıdır.

  Afkim ilaçlamanın kullandığı bütün ilaçlar Sağlık bakanlığı ve Dünya sağlık örgütü ( WHO ) tarafından onaylanmış ilaçlardır, ilaçlama yapıldıktan sonra minimum iki gün ıslak temizlik yapılmamalıdır sebebi ilaçlamadan maksimum verimi almaktır çünkü temizlik yapılırsa ilaçlamanın etkisi bir nebzede olsa zayıflamaktadır. Bir diğer önemli konu ise Apartman ilaçlamasını yapacak Firma mutlaka Sağlık Bakanlığından onaylı bir firma olmalıdır, maalesef denetimlerin kısıtlı olması sebebi ile çok sayıda merdiven altı diye tabir ettiğimiz korsan firmalar mevcuttur ve kendilerini çok iyi bir şekilde gizlemektedirler bu firmalara çok dikkat etmeniz gerekmektedir,

  Profesyonel böcek ilaçlama ekibimiz sizlere en ekonomik ücretler ile kalıcı ve garantili çözümler sunmakta ve haşerelere karşı, sağlık bakanlığından onaylı kaliteli en iyi marka ürünlerini kullanmaktadır. Uygulama sonrasında sizlere gerekli evrakları teslim ederek, işlemlerini tamamlamaktadırlar, daha detaylı bilgi için  lütfen danışma hattımızı arayın.

   

   

   

   

   

  ÖNEMLİ NOT DİKKAT !!!

   

  Apartmanlarda İlaçlama yapıldığında zararlı haşereler ilaçtan kaçarak kendilerine yeni yuvalar ararlar. Örneğin Hamam böceklerinin abdomenlerinin (karın) arka tarafından uzanan duyargaları çok hafif hava akımlarına bile duyarlıdır; öyle ki, potansiyel bir tehlikeden saniyenin binde 54’ü gibi bir zamanda kaçmaya başlayabilirler. Ortak alanlar ilaçlandığında haşereler genelde evlere doğru ilerler. Her ne kadar ilaçlama yapılan alandaki insektisitten ( ilaçtan ) etkilenip ölecek olsa da üzerinde taşıdığı olası yumurta paketlerini yeni gidecekleri yerlere taşıma riskleri oldukça büyüktür. Bilinen hiçbir ilaç yumurtaları yok edemez. Bu nedenle, apartmanların ortak alanları ilaçlanırken dairelerin de ilaçlanması şiddetle tavsiye edilir.

  Apartman ilaçlamasını gerçekleştirdiğimiz mekanlarda daireler ilaçlanması istenirse %50 ye varan indirimler uygulanmaktadır, fiyat teklifi veya daha detaylı bilgi için lütfen danışma hattımızı arayın.

   

   

  Haşereler yaşadığımız binalara şu yollardan giriş yaparlar

  Doğada 800 bin civarında böcek türü bulunmaktadır. Bu böcek türleri sıcak havalarda veya sıcak ortamlarda daha fazla barınma olanakları bulmaktalar ayrıca sayılarında da artışlar olmaktadır.

   

  Yaşadığımız mekânlarda sıkça karşılaştığımızhaşereler(hamam böcekleri,kalorifer böcekleri,bittahtakurusupireörümceklerkarıncaakrep,keneağaç kurdutahtakurdutahta bititoz piresikedi piresi, vb.) insan sağlığı açısından da ciddi tehlikeler oluşturmaktadırlar. Böcekler evimize, iş yerimize çeşitli yollarla girebilmektedirler. Bazen alış veriş poşetimizle, misafirliğe gittiğimiz yerden, beslediğimiz hayvanımızla bu böcekleri farkında olmadan yaşadığımız mekânlara taşıyabilmekteyiz.

  Böcekler insan sağlığını tehdit etmektedir. Örneğin; sinek larvaları insanın gözüne, kulağına, midesine, burnuna, midesine, bağırsaklarına hatta beynine ulaşarak önemli hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

  Bazı böcek türleri (kalorifer böcekleri,tahtakurusu böceği, hamam böcekleripirehaşeresi, kene haşeresi, akrep, kulağakaçan böceği, bit, gümüş böceği, tatarcık böceği, akar böceği vb.), uçan haşereler (sivrisinekkarasinek, arı, güve) ve kemirgenler(ev faresi, lağım faresi, çatı faresi vb.)dışkı, idrar, leş ve çöp gibi atıkların üzerlerine konarak veya gezinerek bu atıklardaki mikropları hortumları, kıllarını veya bacakları ile taşıyarak insanların yaşadıkları mekânlara taşırlar, bu alanlardaki gıda ürünlerine ya da giyim eşyalarına bulaştırırlar.

  Sivrisinek, kene, pire, tahtakurusu, tatarcıkböcekleri kan ve lenf emerek; akrep, çıyan, kenegibi böcekler sokarak; bazı sinek çeşitleri dokulara yerleşerek; bazı böcekler de alerjilere neden olmakta mikrobik ve parazit hastalıklara sebep olurlar.

  Böylece başta ishal olmak üzere birçok mide-bağırsak hastalıklarına, alerjilere sebep olurlar. İnsan kanını emen böcekler (piretahtakurusu) ve sinekler birçok ciddi hastalıkları kan yoluyla bulaştırırlar. Böcek ilaçlama servisimizi hemen arayabilirsiniz.

   

   

   

  İstanbul Villa İlaçlama

  Villalar genellikle bahçeli olduklarından, haşereler daha sık görülebilmektedir. Özellikle kene, pire, fare ve hamam böceği sorunlarına sık rastlanmaktadır. Bu tür durumlarda acil önlem kapsamında ve profesyonel ilaçlama firmasından hizmet alınmalıdır.

  Firmamız villa ilaçlama konusunda ciddi tecrübeye sahiptir. İç ve dış mekanlarda kalıcılığı olan Bayer marka ilaçlar kullanılmaktadır. Ürünlerimizin tamamı sağlık bakanlığı kuruluşlarından onaylı, profesyonel kullanıma uygun ürünlerdir.

  Villa İlaçlama Nasıl Yapılır?

  Villa ilaçlama yazımızın başında’ da belirttiğimiz gibi profesyonellik gerektiren bir ilaçlamadır, Bu sebeple bizleri arayan müşterilerimize nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bizzat müşteri temsilcimiz kendisine aktarmaktadır, Villa ilaçlamasını nasıl yaptığımızı kısaca anlatacak olursak Afkim olarak her zaman %100 kesin çözüm odaklı çalıştığımızı başta belirtmek isteriz Her haşere grubunda ayrı yöntemler kullandığımızdan ilaçlamalar farklılıklar gösterebilir örnek verecek olursak villalarda’ da sıklıkla görülün hamam böceğini ele alalım, bu türle mücadele gerçekten hassasiyet gerektiren bir ilaçlama yöntemidir , ilk olarak villanın tamamı sıvı kokusuz ilaçlarla dikkatli bir şekilde ilaçlanmalı özellikle süpürgelikler kapı pervazları, çatlaklar gibi ayrıca ana vatanları mutfak olan hamam böceğinin yine işinde profesyonel arkadaşlarımız sayesinde mutfak dolapları raflar çekmeceler gibi mutfağın bütün bölümleri jel ilaçlama yöntemi sayesinde jel yemler bırakılmalı ( mutfak kısmında yapılan jel ilaçlamanın sizlere çok büyük avantaj sağlamakta çünkü hiçbir ön hazırlık yapmanıza gerek kalmamaktadır ) böylelikle mutfak dolaplarınıza sıvı ilaçların temasını engellemiş oluyoruz ve kalıcı çözümleri siz değerli müşterilerimize sunuyoruz, bunun yanı sıra bahçenizi ilaçlatmanızı şiddetle öneriyoruz çünkü Villalarda haşerelerin büyük bir kısmı bahçeden ulaşmaktadır, evinizi tam bir koruma altına almak ancak bu sayede mümkün olacaktadır. Bu ilaçlama toplamda yarım saat ile bir saat arası sürmektedir, ayrıca evinizi kesinlikle terk etmenize kapalı tutmanıza veya havalandırmanıza gerek yoktur, sizlerin tek yapması gereken bizleri aramak ve haşerelerden kurtulmak.

   

   

   

  Not: Ayrıca ana sayfadaki grafiğimize giderek villanızın odalarında, salonunda, banyosunda, bahçesinde yani bütün bölümlerinde hangi haşerelerin yaşadığını gösteren kırmızı noktalara Mouse nizi götürerek kolayca göre bilirsiniz. Buraya tıklayın

  AFKİM HAŞERE ve Böcek İLAÇLAMA HİZMETLERİ işinde tecrübe ile profesyonelliği birleştirmiş ender İlaçlama firmalarından olduğunu bizlerle çalışınca daha iyi anlayacaksınız.

  Profesyonel Villa İlaçlama Servisi

  Firmamızın temel prensipleri arasında, kesinlikle değişken fiyat tarifesi uygulanmaz. Müşteri ayrımı yapma söz konusu değildir. Villa ilaçlama hizmetimiz kapsamınad, müşterilerimize en uygun villa ilaçlama fiyatlarını sunuyor ve garantili, kalıcı çözümler üretiyoruz.

   

   

   

  Haşere ve kemirgenler çok bloklu bina ve site yaşamında büyük sorunlar teşkil etmektedir. Bina içindeki Muhtelif kullanım alanlarında, daire içlerinde bahçe ve otoparklarda bu haşere ve kemirgenlere sık sık rastlanmaktadır. İnsanlar ile iç içe  yaşayan bu zararlılardan ancak işini iyi bilen ve profesyonellerden oluşan tecrübeli firmalar sayesinde kurtulabilirsiniz. Afkim ilaçlama  Site ilaçlama yapmadan önce uygulama yapılacak alanları, keşif personelleri tarafından inceler yapılacak olan ön fizibilite çalışmaları sonrasında en uygun olan yöntemleri tercih eder. Bu sayede ilaçlama işleminden alınacak olan verim en üst seviyeye çıkartılabilmektedir.

  Site ilaçlamada kullanılan ilaçlar tamamen kokusuz ilaçlar olup ( Bayer marka ) anti alerjik ilaçlardır, bu sayede günün her saatinde ilaçlama yapılamasına olanak sağlar, ilaçlama esnasında bloklara insanlar giriş çıkış yapsalar dahi hiçbir şekilde sorun olmaz, Afkim ilaçlamanın kullandığı bütün ilaçlar Sağlık Bakanlığından onaylı olmasına yanında ayrıca Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) tarafından da onaylı ilaçlardır.

   

   

  ÖNEMLİ NOT DİKKAT !!!

   

   

  Bloklarda İlaçlama yapıldığında zararlı haşereler ilaçtan kaçarak kendilerine yeni yuvalar ararlar. Örneğin Hamam böceklerinin abdomenlerinin (karın) arka tarafından uzanan duyargaları çok hafif hava akımlarına bile duyarlıdır; öyle ki, potansiyel bir tehlikeden saniyenin binde 54’ü gibi bir zamanda kaçmaya başlayabilirler. Ortak alanlar ilaçlandığında haşereler genelde evlere doğru ilerler. Her ne kadar ilaçlama yapılan alandaki insektisitten ( ilaçtan ) etkilenip ölecek olsa da üzerinde taşıdığı olası yumurta paketlerini yeni gidecekleri yerlere taşıma riskleri oldukça büyüktür. Bilinen hiçbir ilaç yumurtaları yok edemez. Bu nedenle, blokların ortak alanları ilaçlanırken dairelerin de ilaçlanması şiddetle tavsiye edilir.

  İlaçlamasını gerçekleştirdiğimiz Sitelerde daireler ilaçlanması istenirse %50 ye varan indirimler uygulanmaktadır, fiyat teklifi veya daha detaylı bilgi için lütfen danışma hattımızı arayın.

  Haşereler yaşadığımız binalara şu yollardan giriş yaparlar

  Doğada 800 bin civarında böcek türü bulunmaktadır. Bu böcek türleri sıcak havalarda veya sıcak ortamlarda daha fazla barınma olanakları bulmaktalar ayrıca sayılarında da artışlar olmaktadır.

   

  Yaşadığımız mekânlarda sıkça karşılaştığımızhaşereler(hamam böcekleri,kalorifer böcekleri,bittahtakurusupireörümceklerkarıncaakrep,keneağaç kurdutahtakurdutahta bititoz piresikedi piresi, vb.) insan sağlığı açısından da ciddi tehlikeler oluşturmaktadırlar. Böcekler evimize, iş yerimize çeşitli yollarla girebilmektedirler. Bazen alış veriş poşetimizle, misafirliğe gittiğimiz yerden, beslediğimiz hayvanımızla bu böcekleri farkında olmadan yaşadığımız mekânlara taşıyabilmekteyiz.

  Böcekler insan sağlığını tehdit etmektedir. Örneğin; sinek larvaları insanın gözüne, kulağına, midesine, burnuna, midesine, bağırsaklarına hatta beynine ulaşarak önemli hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

  Bazı böcek türleri (kalorifer böcekleri,tahtakurusu böceği, hamam böcekleripirehaşeresi, kene haşeresi, akrep, kulağakaçan böceği, bit, gümüş böceği, tatarcık böceği, akar böceği vb.), uçan haşereler (sivrisinekkarasinek, arı, güve) ve kemirgenler(ev faresi, lağım faresi, çatı faresi vb.)dışkı, idrar, leş ve çöp gibi atıkların üzerlerine konarak veya gezinerek bu atıklardaki mikropları hortumları, kıllarını veya bacakları ile taşıyarak insanların yaşadıkları mekânlara taşırlar, bu alanlardaki gıda ürünlerine ya da giyim eşyalarına bulaştırırlar.

  Sivrisinek, kene, pire, tahtakurusu, tatarcıkböcekleri kan ve lenf emerek; akrep, çıyan, kenegibi böcekler sokarak; bazı sinek çeşitleri dokulara yerleşerek; bazı böcekler de alerjilere neden olmakta mikrobik ve parazit hastalıklara sebep olurlar.

  Böylece başta ishal olmak üzere birçok mide-bağırsak hastalıklarına, alerjilere sebep olurlar. İnsan kanını emen böcekler (piretahtakurusu) ve sinekler birçok ciddi hastalıkları kan yoluyla bulaştırırlar. Böcek ilaçlama servisimizi hemen arayabilirsiniz.