İletişime Geçin: Avr: 0212 853 3123
And: 0216 343 00 61
Cep: 0553 508 88 81

  Yılan İlaçlama

  Yılan uzun vücutlu, ayaksız, etçil beslenen sürüngenlerdir. Vücudunun üstü pullarla kaplı olan yılanın dünya üzerinde 3000 kadar türü mevcuttur. Türkiye’de 47 türü bulunan yılanlar Antarktika dışında dünyanın her yerinde bulunurlar. Zehirli ve zehirsiz yılan türleri mevcuttur. Genellikle yılan zehrini avını öldürmek için kullanır fakat tehlike anında savunma olarak da kullandığı için insanlarda acılı yaralanmalara hatta ölüme bile neden olabilirler. Zehirsiz yılanlar avını sıkarak öldürür veya canlı olarak yutarlar. İnsanlar için son derece tehlikeli olan, görünüşleri itibari ile zehirli veya zehirsiz diye ayırt edilemeyen yılanlarla bireysel olarak mücadele etmek çok tehlikelidir. Bu nedenle yılanlarla mücadele de yasal çalışan ilaçlama şirketlerinden yılan ilaçlama hizmeti alınması gerekir.
  Yılan uzun ve çatallı dillerini koku algılamada kullanır. Genellikle üç metre ilerisini göremeyen yılan ağzını açmadan solunum yapar. Avını yutarken ağzı dolu olduğu halde dahi nefes alabilmektedir. Yılanda dış kulak yoktur ama çene ve kulak arasındaki kemik bağlantıları sayesinde topraktan gelen sarsıntıları kolaylıkla işitebilir. Yılanların boy ve renkleri türlerine göre değişmektedir.

  Salgı bezleri olmadığı için derileri sürekli kuru olan yılanlar büyümelerine engel olduğu için belirli aralıklarda deri değiştirirler. Yılanın zehri avının etini eritmek için kuvvetli bir sindirim sıvısıdır. Zehirsiz yılanlarda bile sindirim sıvısı bulunur. Bu nedenle ağızlarına parmak sokulduğunda veya dişlediğinde tükürük salgısından dolayı şiddetli yanma ve şişme yapar. Tehlikeli canlılar olan yılanlardan uzak durup, yaşam alanlarımıza girdiğinde profesyonel destek alıp yılan ilaçlama yaptırmalıyız. Kış uykusuna yatan yılan yaz aylarında vücut ısısını yükseltmek için güneş altında yatıp sıcak kayalara temas etmektedir.

  Yılan beslenmesinde böcek, karınca, fare, kurbağa gibi canlı hayvanları yer. Çeneleri 180 derece açılabildiği için iri avlarını bile kolaylıkla yutabilirler. Yılanlarda üreme yumurtlayarak olur. Yumurtalardan ergine benzer yavrular çıkmaktadır. Boa, anakonda ve engerek yılanları yumurtalarını karnında geliştirerek doğurur. Yılanda gebelik süresi iki aydır.

   

  Yılanla mücadele de ilaçlama şirketimizden 7 Gün 24 Saat yılan ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. İlaçlama şirketimizde yılan ilaçlamada kullanılan etkili yılan ilaçları ziraat mühendislerimiz kontrolünde titizlikle hazırlanıp yılan ilaçlama eğitimi almış profesyonel personellerimiz tarafından uygulanmaktadır. Şirketimizde uygulanan etkili yılan ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar olup insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlardır. Yılan ilaçlama da en son teknolojik cihaz ve ilaçlarla uygulama yapan ilaçlama şirketimiz etkili, güvenli ve %100 garantili ilaçlama hizmeti sunmaktadır.