İletişime Geçin: Avr: 0212 853 3123
And: 0216 343 00 61
Cep: 0553 508 88 81

  Gümüş Böceği İlaçlama

  DIŞ GÖRÜNÜŞÜ: Gümüş böceği, beyaz ile grimsi kahverengi arası veya mavimsi gümüş renge sahip, 12-19 mm uzunluğunda, gözyaşı şeklinde bir böcektir. Arka tarafında 3 adet uzun kalın sert kıl bulunur. Görünüşünde gözle görülür bir değişim olmaksızın, yumurta halinden yetişkin hale gelir.

  HAKKINDA

  Gümüş böceği genel olarak yaz aylarında görünmeye başlayan bir böcektir. Kış aylarında uykuya çekilen bu böcek, havalar ısındığında özellikle banyo ve tuvaletlerde görünmeye başlar. Gümüş böceğinin beslenme şekli de oldukça ilginçtir. Bu böcek evde boşta gördüğü her yemeği yemesiyle beraber duvar kâğıdı, tutkal, macun, un, kitap, dergi, kâğıt havlu, elbiseler, kumaşlar ve kaşmirler gibi eşyaları da yiyebilmektedir. Bu sebepten ötürü de evde ciddi hasarlara sebep olabilmektedir.

  Yaz aylarına girdiğimiz şu dönemlerde evlerini gümüş böceği saran insan sayısı giderek artmaktadır. Özellikle nemli ortamları seven bu böcekler lavabo kenarlarında, su borularında, mutfak ve banyo dolaplarında bulunabilmektedir. Bu arada gümüş böcekleri herhangi bir şekilde insanların vücuduna zarar vermez insanları ısırmazlar fakat doğal yaşam ortamlarımızdaki eşyaları ciddi derecede tahrip ederler. Bu haşereden kurtulmak için AF KİM olarak, en kaliteli ilaçları ve deneyimli personeli ile sizleri beklemektedir.

  GÜMÜŞ BÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR

  Gümüş böceğini yok etmek için dışarıdan gelen gümüş böcekleri önlenmeli gümüş böceği giriş yerleri dikkatli bir şekilde kapatılarak ev içleri ve iş yerlerinde gümüş böceklerine karşı ilaçlama yaptırılmalıdır. Gümüş böceğinin ömrü çok uzun olmasa bile evlere girerek rahatsızlık veren nem haşereleri buralarda yumurta bırakarak ürer ve kısa zaman içinde ortamı istila ederek hem sağlık açısından hemde hijyen bakımından çok kötü görünümlerin ortaya çıkmasına sebep olurlar. Gümüş böceğini yok etmek amatör ilaçlama ile yapılamayacağı için bireysel gümüş böceği mücadelesi yapmak yerine donanımlı ilaçlama servisleri tarafından yapılacak ilaçlama ile kalıcı ve kesin bir şekilde gümüş böceklerini imha ettirebilirsiniz. Gümüş böceğini yok etmek kaliteli böcek ilaçları kullanılarak yapılmalı ev içinde yuva yapan gümüşçün böcekleri imha edilmelidir.

   

  GÜMÜŞ BÖCEĞİ EVLERE NASIL GİRER

  Gümüş böceği evlere nasıl girer dışarıda yaşayan gümüş böcekleri binaların temel kısımları ile toprağın birleştiği alanlarda bitki köklerine yakın yerlerde ve lağım kanalları etraflarında yoğun olarak bulunurlar. Duvara tırmanan gümüş böceği açık bulduğu yerlerden içeri girebilir aynı şekilde ağaçlar üzerinden açık pencere ve camlar vasıtası ile ev içlerine girerler. Apartman çatılarındaki gümüş böcekleri zamanla buralardan apartman içlerine girerek kapı altları ve havalandırmalar yolu ile daire içlerine girerek ev içinde üreyen gümüş böceği önce bir alanda var iken zamanla tüm odalara yayılarak dolap altları ve tezgah aralarını kendilerine mekan tutarlar. Gümüş böceği evlere nasıl girer diye düşünen kişiler şunu iyi bilmelidir ki kolayda tırmanabilen bu böceklerin seri ve küçük yapılı olmaları onlara çok çeşitli yollar ile ev içlerine girme olanağı sağlar. Gümüş böceği istilası yaşanmaması için gümüş böceği görülen evler ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanarak böcek sorunlarına son verilmelidir.