İletişime Geçin: Avr: 0212 853 3123
And: 0216 343 00 61
Cep: 0553 508 88 81

  Tesbih Böceği İlaçlama

  DIŞ GÖRÜNÜŞÜ :  Gri renkte ve çok kısa ayakları vardır. Tesbih böceği anayurdu Avrupa’dır yeryüzünün hemen her yerinde bulunur. Tesbih böceği Armadillidao familyasından, anayurdu Avrupa’nın güney kesimleri olan Armadillo officinalis 2cm uzunluğa erişebilir.

   

  HAKKINDA

  Tespih böcekleri farklı renklere sahip bazıları siyah bazı türleri gri renkte olabilen böcek türüdür. Top böceği olarak ta isimlendirilen tespih böceği  yaşam alanları olarak nemli ve pis yerleri seçer bu yüzden hastalık mikrobu bulaştırma riski mevcuttur. Tespih böceği ilaçlama sırt pompası ile püskürtme şeklinde yapılabileceği gibi sisleme ilaçlama olarak ta yapılır mekanın durumu ve özelliklerine bakılarak ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Kullanılacak haşere ilaçları kokulu böcek ilacı olursa daha kısa sürede ve etkili bir şekilde sonuç verir. Bina içlerinde genelde zeminlerde ve toprak alanlarda görülen bu böcekler lağım giderlerine yakın alanlarda görülür Daire içlerinde nadir rastlanan tespih böcekleri dış alanlarda bolca görülür.

  TESBİH BÖCEĞİ NE İLE BESLENİR

  Tespih böceği ne ile beslenir hayvansal ürünler ile mi yoksa bitkisel olarak mı beslenir en fazla tespih böceği neleri yer. Tespih böcekleri besin olarak bitkisel türde yiyecekler ile beslenirler. Çok nadir hayvansal ürünlerden beslenenleri bulunmaktadır. Tespih böceği evlerde açıkta bırakılan sebze ve meyvelerden beslenir. Evde yaşayan tespih böcekleri açıktaki bu sebze ve meyvelerden yedikten sonra salyalarını ve dışkılarını yiyeceklerin üzerine bulaştırırlar. İnsanlar sebze ve meyveleri yıkamadan tükettiği zaman böcek salyaları ve yumurtalarını farkında olmadan bünyelerine almış olurlar tespih böceğinden bulaşan hastalık mikropları genellikle bu yollar ile insanlara bulaşmakta ve tespih böceklerinin zararları insanlar açısından daha çok bu yollar ile görülmektedir. Tespih böceği beslenme alanları tespih böceği ilaçlama hizmetleri tarafından etkili bir şekilde ilaçlanmalı ve apartmanda yaşayan tespih böcekleri kalıcı özellikte haşere ilaçları kullanılarak imha edilmelidir.

   

  TESBİH BÖCEĞİ İLAÇLAMA

  Tespih böceği ilaçlama haşere ilaçlama yöntemleri içinde nem böcekleri ile mücadelede kullanılan haşere kontrol yöntemleri kullanılarak yapılan bir ilaçlama türüdür. Tesbih böceği mücadelesi kokulu ve kokusuz ilaçlama tekniği kullanılarak yapılabilir ve genel olarak nemli alanlar lağım kanallarına yakın yerler çok fazla pis mekanlarda yoğun olarak görülür ve buralardan binalara yada daire içlerine kadar girerek sorun oluştururlar. Tespih böceğini yok etmek için kalıcı ve uzun süre haşere kontrolü sağlayan kaliteli böcek ilaçları kullanılarak etkin bir şekilde böcek önleyici aktif maddeler içeren tesbih böceği ilaçları kullanılmalıdır. Tespih böceklerinden kurtulmak için bireysel ve amatör ilaçlama kesinlikle yararlı olamayacağı için gereksizdir, Bunun için AF KİM olarak en kaliteli ilaçları ve deneyimli personeli ile sizleri beklemektedir